Żeglarskie lato 2015 roku s/y EMPATIA POLSKA zaczęła udziałem w Batic Sail, a zakończyła udziałem w Zlocie Jachtów z Duszą PRÓCHNO I RDZA.

Aby dotrzeć do portu jachtowego w Helu – gdzie wyznaczono miejsce oficjalnego rozpoczęcia Zlotu, przy dobrym wietrze wyruszyliśmy z Gdyni z dużym wyprzedzeniem. Załogę stanowili żeglarze niepełnosprawni a trudną funkcję wolontariusza pełnił Prezes Fundacji Andrzej Walczak.

W grupie żeglarzy z kilkudziesięciu jachtów załoga Empatii czuła się świetnie. Życzliwość, sympatia i przyjaźń towarzyszyły nam przez cały Zlot. Udana zabawa przy muzyce między innymi zespołu Mechanicy Szanty, nieśpieszne rejsy po zatoce oraz spotkania z przyjaciółmi – wszystko to sprawiło że wszyscy pragniemy wziąć udział w przyszłorocznym zlocie. Całości dopełniła doskonała organizacja Zlotu.

 Zakochane w EMPATII serca ucieszyła piękna fotografia naszego jachtu umieszczona na pierwszym miejscu w galerii pod linkiem http://www.zagle.com.pl/wydarzenia/zlot-jachtow-z-dusza-prochno-i-rdza-2015,1_16871.html