UWAGA, UWAGA żeglarze rejsów planowanych na s/y EMPATIA POLSKA w 2020 r.

Czekaliśmy z podjęciem tej decyzji na informację, że zagrożenie koronawirusem uległo zmniejszeniu i złagodzono związane z tym restrykcje. Niestety takiej wiadomości nie mamy.

Mamy opinię lekarzy – załogantów uprzednich rejsów – że nasz jacht nie jest przystosowany do zachowania zalecanych procedur.

Wszyscy kochamy żeglowanie na s/y EMPATIA POLSKA ale także wszyscy dbamy o zdrowie. Większość z nas jest w grupie podwyższonego ryzyka zarówno z racji wieku jak i dolegliwości zdrowotnych nękających szczególnie osoby niepełnosprawne.

W tej sytuacji zdrowy rozsądek zwyciężył.

W bieżącym roku s/y EMPATIA POLSKA nie będzie wodowana.

Po pełnych 5 sezonach jacht wymaga pewnych napraw i kosmetyki. Przez wszystkie poprzednie sezony wymiana załóg „na styk” przez cały sezon nie dawała czasu na wykonanie wszystkich potrzebnych prac. Zatem teraz zatroszczymy się o stojącą w porcie łódź.

W bieżącym roku przewidujemy między innymi :

– zeszlifowanie całego pokładu i zaolejowanie go specjalnym olejem do teaku,

– oczyszczenie zewnętrznych części kadłuba i pomalowanie go farbą i farbą antyporostową,

– nowe napisy na burtach,

– wymiana anod,

– wymiana materacy,

– wykonanie miejsca na jachtową biblioteczkę,

– przegląd całej instalacji elektrycznej i uzupełnienie o nowe punkty poboru dla radaru i zamrażarki,

– zainstalowanie radaru,

– modernizacja trzonu kuchennego,

– wymiana stołu w mesie na większy, z zamontowaną zamrażarką.

Wiadomo, że na te prace nie mamy dużo środków więc wykonajmy co tylko można siłami własnymi. Potrzebna będzie każda para rąk. Kto będzie chciał popracować zapraszamy do Jastarni. Rodzaj, zakres robót i ich termin można uzgodnić z Andrzejem Rębaszem tel. 531 773 108

Jednocześnie zawiadamiam, że wpłacone na tegoroczne rejsy zaliczki, zostają zachowane na sezon 2021. Osoby, które zgłosiły trudną sytuację finansową otrzymały zwrot wpłaconej kwoty. Pozostałym życzymy zdrowia i do zobaczenia na pokładzie w 2021 r.

I zaglądajcie na naszą stronę internetową. Wkrótce zaczną się ukazywać komunikaty o postępie w budowie nowej EMPATII.

Danuta Przewoźna


 

Witajcie załogi EMPATII

Niestety obecna sytuacja nie sprzyja żegludze. Chociaż mamy niezawodny jacht i jego kapitana a na Bałtyku ogólnie dobry wiatr, nie możemy wyjść na morze. Wg aktualnych na dzisiaj przepisów gdybyśmy wypłynęli z portu to zapewne nie każdy port by nas przyjął a co gorsze po przyjeździe do Polski ….. kwarantanna!

Z tej przyczyny rejsy sezonu 2020 nie odbędą się jak planowaliśmy. Dalsze plany ustalimy kiedy zostaną ogłoszone zwolnienia od restrykcji. Na dzisiaj jest najważniejsze abyśmy tych chwil wszyscy doczekali w zdrowiu. Jest ważne i miłe że załogi EMPATII życzliwymi telefonami wspierają się wzajemnie. Równie ważne jest przestrzeganie zalecenia zostań w domu. I tak właśnie wszyscy robimy.

Dla wszystkich sympatyków EMPATII ślemy zaproszenie do nadsyłania nam swoich zdjęć, które umieścimy na naszej stronie w galerii pod tytułem Zostałem w domu.

Mamy nadzieję, że w tej galerii znajdą się później – jak co roku – Wasze świetne żeglarskie zdjęcia i filmy. Lecz na początek pokażmy jak to jest kiedy się w domu lub ogrodzie z utęsknieniem czeka na rejs.

Prosimy przesyłać te zdjęcia na adres Staszka Fiłonowicza
Mile widziany podpis lub komentarz.

Z nadzieją że jednak w tym sezonie też pożeglujemy pozdrawiam załogi

Danuta Przewoźna

Witajcie żeglarze!

Dobry przebieg rejsów lat ubiegłych zaowocował dużą ilością zgłoszeń na nadchodzący sezon żeglarski. Ustaliliśmy ramowy terminarz i trasy rejsów 2020. Jeżeli znajdziecie już dogodny dla Was termin prosimy powiadomić lidera rejsu lub Dankę Przewoźną 513-006-719 dokonując rezerwacji. Do zasad przyjętych na poprzednich rejsach dodajemy następujące informacje:

1) Zgłoszony udział w rejsie winien być poparty zaliczką w kwocie 200 zł/osoba w terminie

3 dni od potwierdzenia przyjęcia udziału w konkretnym rejsie – płatną na konto:

Wpłata celowa – utrzymanie i rozwój s/y Empatia Polska
data rejsu….
nazwisko organizatora rejsu lub uczestnika….

Fundacja Empatia
93 1240 6524 1111 0010 6371 7775
Bank Pekao SA

Koszt rejsu (ilość dni x 100 zł/osoba pomniejszony o kwotę zaliczki) należy wpłacić na w/w konto najpóźniej w terminie tygodnia przed zaokrętowaniem

2) Załogantom, którzy przewidują zwiedzanie doradzamy zapewnienie sobie środków na ew. przejazdy lub wypożyczenie np. rowerów itp.